Vlaky zadarmo (nájdime financie proti korone)

Autor: David Toth | 29.3.2020 o 20:54 | (upravené 30.3.2020 o 9:23) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  721x

Práve teraz, keď píšem tento blog, tak si trolilinku uvedomujem hejtovania z druhej strany pohľadu na BULLSHIT opatrenie.  

Som ročník, ktorý zažil ešte platenú dopravu pre študentov a dôchodcov aj opatrenie vlády sociálnych balíkov, takzvaných vlakov zadarmo pre seniorov a dôchodcov.

Odstupom času je to totálny BULLSHIT. Samozrejme ako vysokoškolsky študent som sa prvotne potešil ako malý chlapec, keď prišlo toto opatrenie, ale odstupom času a najmä v týchto ťažkých časoch sa mi to zdá byť ako totálny luxus a pálenie peňazí  v drahých milánskych butikoch.

PRÍNOS ?

Eufória, zostalo viac vreckového, nemusel som dávať pozor kam svoje vreckové na týždeň dám. Najlepší bol pocit istoty v zmysle, ak sa náhodou so svojimi rovesníkmi pri oslave študentského života neovládnem, tak je tu stále istota, že sa aspoň dostanem s tým vlakom domov.  Bola to jediná radosť, ktorú by som vyčlenil ako jedinečnú. Po tomto krásnom luxusnom opatrení (divokej noci) pomaličky začalo pribúdať vytriezvenie.

Vo vlaku na trati NZ-GA-TT v zimnom období som sa cítil ako nedeľňajšia sardinka vo vlastnej šťave. Blížiacim sa oteplením  skôr pripomínalo slaný nálev, no napriek tomu to bolo ešte stále, ale stále zvládnuteľné.  O trati smer NZ-BA  EC nedeľa to sa nedá ani okomentovať.

Tento luxus som si užil cca  1,5 roka. Moc som to nevyužíval, absolvoval som len jednu mimoriadnu cestu a to TT-SN a to len na otočku. Aj keď som šiel rýchlikom bol to otras. Dostal som presun zadarmo, ale ta služba (ECHT AHM) veľmi zle.  WIFI sem tam, vagóny FULL, klíma bohapustý sen , aj keď som bol študák by som si radšej priplatil.

Prečo by som si priplatil a odkiaľ by som na to  nabral?

 Keď  chce človek cestovať, mal by mať asi dostatok financií aj pre prípadné nevyspytateľné situácie ako je KORONA VÍRUS. Priplatiť za službu,  pohodlie a netlačiť sa ako ľudia v INDIÍ. Kde na to nabrať? Popýtať sa rodičov a použiť psí pohľad?
Našporiť si a sem tam nejaká ta brigádočka? Začať ekonomicky a zodpovedne premýšľať ?

Práve ta druhá možnosť by mala byť prioritou  každého  študenta.

Ten dobrý pocit sebaúcty , že  je to z mojich vlastných peňazí, na ktoré som si  naškrabal a nikoho nemusím otravovať a prosiť sa.

 Koniec koncov ten úžitok z každého okamihu mojej dobrodružnej  cesty, a určitá zodpovednosť do budúcnosti voči svojim financiám.

ŠKOLA ŽIVOTA.

Nezabudnime dodať, že študenti nikdy, ale nikdy neplatili plnú cenu cestovného, a tak isto ani dôchodcovia.

Je čas na zmenu a uvedomiť si dôležitosť, každého centu v našej pokladnici. Premyslene ju smerovať do ekonomiky a boja proti koronavírusu.  Zmeniť a zaviesť poplatky za dopravu, ale zároveň ich nastaviť  ohľaduplne  pre študentov a seniorov. Treba si uvedomiť že v  týchto ťažkých časoch ani facka nie je zadarmo.

Je to pochopiteľné A akceptovateľne v týchto časoch.  

Nakoniec musím dodať: SLOVENSKO BUDE RAZ AKO MALÉ ŠVAJČIARSKO (ROKY ROKÚCE TO POTRVÁ, SVETLO NA KONCI TUNELA A MINI PREDIKCIE NA TO SÚ) NETREBA DÁVAŤ  OD TAKÝCHTO OPATRENIACH RUKY PREČ, ALE EŠTE JE PRISKORO.

Najprv sa vyrovnajme západným ekonomikám a potom sa môžeme ukázať aký sme in. A v konečnom dôsledku je tu veľmi veľa sociálnych opatrení, ktoré vycuciavajú štát a ich efektivita je viac než mínusová.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo znamená otváranie hraníc? (otázky a odpovede)

Navrátilci, ktorí prišli na Slovensko skôr ako dnes ráno, majú smolu. V karanténe musia zostať.


Už ste čítali?