Nežná revolúcia .

Autor: David Toth | 17.11.2013 o 19:33 | (upravené 1.12.2013 o 3:39) Karma článku: 6,15 | Prečítané:  742x

Dnes sa názory ľudí líšia na Nežnú  revolúciu, pričom hlavným parametrom je spokojnosť. Veľa občanov je nespokojných kvôli zlej životnej situácii, v ktorej sa ocitli. Dôvodov je hneď viac, ktoré si môžeme jednotlivo definovať .

Nedostatok pracovných príležitostí.

Veľa ľudí sa sťažuje, že je nedostatok pracovných príležitostí na trhu práce a trh práce nedokáže nasýtiť dopyt po práci. Príčin je hneď  viac , ako sú napríklad zlé rozhodnutia politikov, ktorí sa riadili pri tvorbe legislatívy faktormi  získaných asi z iných galaxií. Nebrali si ponaučenie z iných krajín a keď aj áno, tak nikdy nebrali do úvahy kultúru národa. Ďalej môžeme  brať do úvahy zlé návyky z bývalej doby. Tie sú napríklad, že každý občan v socialistickej dobe bol zvyknutý na okamžité pracovné miesto, ktoré bolo vytvorené hneď po doštudovaní ,či na stredných odborných , priemyselných alebo vysokých škôl. Človek sa nemusel  skoro vôbec snažiť, či súťažiť a mal isté pracovné miesto v štátnych podnikoch. Tieto podniky mali určitý plán ako napríklad vyrábať  5 rokov jeden typ chladničky ( elektrosvit ). Počet vyrobených kusov prevyšoval dopyt po nich a vznikali prebytky. S prebytkami sa narábalo jednoducho s myšlienkou komunistov. Čo sme vyrobili na viac, nevadí. Zošrotujeme to, a bude sa vyrábať znova a dookola.  Každý normálny a inteligentný človek si uvedomí,  že potom to ekonomicky nie je zvládnuteľné, ale čo potom aspoň máme prácu. Ľudia by si mali uvedomiť, že kapitalizmus nie je až taký zlý, dokonca vedie  k inováciám, či vo vede a technike alebo v iných odvetviach .
Preto si môžem dovoliť povedať, že dokonca k inováciám. Jednoducho, pretože obyvateľstvo muselo začať premýšľať  viac a vzdelávať sa . Niektorí sa k tomu prebudili a opustili lenivosť a začali byť kreatívni a iní zostali a používajú frázu  „voľakedy sme sa mali lepšie“ .
Nemôžeme povedať, že všetko je v tomto jave, ale určite nejaká časť ÁNO.  Keď to chcú zmeniť  musia pre to niečo zase spraviť tak isto ako, keď sa bojovalo za zmenu v 89 .

Korupcia .

Korupcia tu bola a aj v súčastnosti existuje. Kvôli novým typom masmédií  ako je internet  sa len ľahšie dostáva na povrch. Aj v minulosti tu bola. Bol by som zvedavý keby aspoň jeden človek povie, že za doby socializmu bolo všetko transparentné a keď ÁNO, ako sa volá? Každý vie ako sa vybavovali modré knižky, podpultový tovar atď. A to je len hŕstka toho čo sme sa dozvedeli .  Zas musíme podotknúť , že je to smutný fakt až na zaplakanie . Tak ho zmeňme, kontrolujme viac pohlavárov, bime sa za zmeny.  To je krása demokracie že máme prostriedky k zmenám, lenže ich nevyužívame .  Keď je treba povedať  názor ľudu tak ho povedzme, a nie len v baroch, krčmách a na sociálnych sieťach . Veď práve o slobodu slova sme bojovali v roku 89 a teraz ju už vôbec nevyužívame.

Sociálne istoty .

Každý človek by chcel mať pocit sociálnych istôt ako za bývalého režimu. Človek by si mal uvedomiť, že sociálne istoty neexistujú . Jediná istota je smrť a dane. Bohužiaľ je to tak . V minulom režime boli sociálne istoty vyprodukované umelo. Žili sme v tom krásnom umelom, fantastickom svete až sa nám to zapáčilo a to isté požadujeme aj teraz. Určité istoty by tu mali byť pre ľudí, čo sa ocitli v tiesni bez vlastného zadosťučinenia, to nepochybne, pretože sme ľudia a treba si pomáhať a vtedy je hneď svet krajší a ľahší. A nie v duchu závidieť tým, ktorým sa darí a nadávať prečo oni majú toľko a ja nie. Asi boli šikovnejší . Napr. podnikatelia  sú zamestnávatelia nás občanov, či sú to malí, veľkí, strední. Musíme si uvedomiť, že zaťažovaním všelijakej  byrokracie, zvýšením daní a všelijakých odvodov , ich škrtíme. Oni sa ocitnú v zlej situácií a ich rozhodnutia na vytváranie pracovných miest si vytrpia tí obyčajní ľudia, ktorí chceli sociálne istoty. Takto nemajú žiadnu istotu . Každý človek by mal využívať svoje schopnosti, a nespoliehať sa na sociálne istoty. Aj tak tie istoty končia tam, kde ich tí, čo naozaj potrebujú, nedostanú .

Mali by sme si uvedomiť že sme bojovali za slobodu a nie za istoty, ktoré tu boli. Pretože najväčšia moc je SLOBODA a moc ľudu, ktorú nevyužívame.  Keby sme túto výsadu uchopili správne a využili tam kde je potrebné ,tak by sme istoty nepotrebovali .

 

Tento sviatok si treba pripomínať, aj keď  sme to dosiahli možno podľa konšpiračných teórii alebo spontánne . Dalí nám zbraň zvanú slobodu, len ju treba začať využívať patrične.

SLOBODA

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?