Skutočný politik , potrebuje cítiť podporu ľudí.

Autor: David Toth | 3.6.2012 o 17:36 | (upravené 3.6.2012 o 18:11) Karma článku: 7,09 | Prečítané:  419x

V našej krátke ére pekného štátu , Slovenskej republiky sme mali už veľa politických zmien , ktoré nám nikdy nič konkrétneho nepriniesli a len sa striedala moc. Prichádzali rozliční politici , ktorí sa propagovali v najlepšom svetle v najlepších uhloch pohľadu , ale napokon nič nevykonali a slova zostali len sľubmi. Ešte aby tých sľubov nebolo malo , vždy na obzor vyšla aféra , kde boli dotiční zamiešaní v zmysle korupcie čí v nemorálnych rozhodnutiach.

 

Napriek tomu musím nechať priestor pre par výnimiek čo sa pokúšali reprezentovať nielen svoje návrhy a návrhy svojich blízkych známych , čí korporácii ,ktoré ovládajú jednotlivé politické strany .Tieto osobnosti chceli hlavne reprezentovať ľudí a počúvať ich hlas. Prvý nepodarený boj s tými to problémami spustila Iveta Radičová , ktorá chcela  začať reprezentovať ľudí . Veľa ľudí jej vyčíta do dnes , ako sa zachovala , ako dopadlo posledne hlasovanie , prečo spojila dôveru vlády s eurovalom . Pri lepšom pohľade na dané vyskytujúce problémy , nemala moc veľké možnosti na manévre .
ANO je pravda , že bola politická líderka a premiérka . Potom  mnohý ľudia si pomyslia že je to ta hlava , ktorá rozhoduje , no na druhej strane bola na nesprávnom čaše v nesprávnej strane a dôverovala nesprávnym ľuďom čo otáčali krk . Jej pôsobenie môžeme považovať za poučné .. To bol prvý veľký moment Slovenskej politiky .

Ďalší človek čo chcel a chce bojovat proti korupcii , vypočuť si myšlienky ľudí a robiť veci lepšími je Daniel Lipšic. Ale ako raz citoval jeden predstaviteľ novinárskej elity : „je to správny muž v nesprávnej politickej strane “.
Daniel Lipšic je celkom mladý politik v najlepšom veku s ambíciami čo nieje na škodu , ale na druhej stane vie dobre kde je hranica a riadi sa morálnymi pravidlami čo je veľké plus. Konečne sa rozhodol vystúpiť zo strany , kde podľa všetkého pochopil ,že v tejto politickej strane boli iné úmysly ako si on predstavoval .
Nie je to ani 5 minút ako som si čítal clanok na jednom webovom portáli o tom ako Daniel Lipsšic sa vyjadroval že odíde z politiky , keď nebude cítiť podporu ľudí a na druhej strane že keď ju bude mať podporu založí politickú stranu .

Držíme vám palce, ste na dobrej ceste Daniel Lipšic , nezabudnite si uvedomiť že podpora ľudí je oveľa viac ako poltická moc ... 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?