Po voľbách vznikajú nové otázky ...

Autor: David Toth | 11.3.2012 o 18:56 | (upravené 11.3.2012 o 19:02) Karma článku: 8,23 | Prečítané:  569x

Pred voľbami : Odporná hnusná politická kampaň, ktorá sa zakladala na spravodajských hrách a obvineniach.Po voľbách : Víťazom sa stala sociálna demokratická strana SMER-SD. V istom prípade je to pre Róberta Fica hendikep, pretože nečakal také vysoké preferencie a toľko parlamentných miest. Čaká ho ťažká cesta rozhodovania sa, ktorá ma len dva scenáre. Prvý je, že sa ukáže ako majster diplomat (poriadok) a bude spolupracovať aj s opozíciou.

 

Tá však musí prijať predovšetkým možnosť spolupráce o budovaní stáleho a stabilného štátu s hospodárskym rastom, zlepšovanie podnikateľského prostredia malým a stredným podnikateľom ...., alebo tu vzniká opak. Ten opak je druhá možnosť. Róbert Fico nezvládne danú situáciu a podľahne moci, ktorú mu odovzdali jeho verný voliči. Začne robiť agresívnu politiku a dopadne podobne ako Viktor Orbán v Maďarskom parlamente. Stratí väčšinu voličov, štruktúra sa mu začne rozpavadať a jeho zodpovednosť, ktorá zodpovedá z jeho moci, ho zničí. Nakoniec je to len jedna časť problémov čo ho očakáva. Najmä stojí o zmienku európska otázka. Či robiť proeurópsku politiku aj na úkor slovenských občanov, alebo aj buchne po stole ,a dá najavo protieurópske názory.

Pravica - stredo-pravé strany:

Neočakávaný veľký PRAVÝ úder pod pás, ktorý si zapríčinili z istej časti svojou hrdosťou aroganciou aj sami. Voliči čo zostali verní stredopravým stranám, s určitosťou očakávajú vyvodenie zodpovednosti hlavným funkcionárom strán a zmenu vnútornej zložky dotknutých strán. Nehovoriac o tom, ako by ich potešili určité demisie, určitých ľudí, na určitých miestach. Z časti by to bolo aj poďakovanie stredopravých strán za podporu a dôveru vo voľbách. Ako sa hovorí : „Dôvera sa ťažko nadobúda, ale o to ľahšie stráca. “ Čaká ich ťažká vojna v  budúcich 4 rokoch. Budú musieť začať medzi sebou stredopravé strany komunikovať, spolupracovať, nenechať sa v úzadí opozície, pracovať na riešeniach, ozývať sa a možná aj troška znížiť ego a vytvoriť silnú stredopravú stranu , aby niečo ešte dosiahli .

Čo bude s kauzami GORILA, GENERÁLNY PROKURÁTOR a ĎALŠIE ?

Teraz sa ukáže charakter Róberta Fica s určitosťou nášho budúceho premiéra. Či sa to vyšetrí, či vysvetlí prečo pil kolu v danom byte bez vysmievania sa občanom do očí, a či sa to všetko nezametie pod stôl . Najmä tu vzniká otázka generálneho prokurátora...

 

Len pár citátov od ľudí, ktorý boli zvolení väčšinou slovenského národa :

Viera Tomanová : „Sociálne podniky boli určené predovšetkým pre rómskych občanov dlhodobo nezamestnaných .“

Róbert Fico o Harabinovi : „Sme ťažko hľadali iného kandidáta vhodnejšieho na túto pozíciu.“ Ale každý ma právo robiť chyby ....

Ostatné nám ukáže čas a charakter ľudí v politike.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?