Po voľbách vznikajú nové otázky ...

Autor: David Toth | 11.3.2012 o 18:56 | (upravené 11.3.2012 o 19:02) Karma článku: 8,23 | Prečítané:  564x

Pred voľbami : Odporná hnusná politická kampaň, ktorá sa zakladala na spravodajských hrách a obvineniach.Po voľbách : Víťazom sa stala sociálna demokratická strana SMER-SD. V istom prípade je to pre Róberta Fica hendikep, pretože nečakal také vysoké preferencie a toľko parlamentných miest. Čaká ho ťažká cesta rozhodovania sa, ktorá ma len dva scenáre. Prvý je, že sa ukáže ako majster diplomat (poriadok) a bude spolupracovať aj s opozíciou.

 

Tá však musí prijať predovšetkým možnosť spolupráce o budovaní stáleho a stabilného štátu s hospodárskym rastom, zlepšovanie podnikateľského prostredia malým a stredným podnikateľom ...., alebo tu vzniká opak. Ten opak je druhá možnosť. Róbert Fico nezvládne danú situáciu a podľahne moci, ktorú mu odovzdali jeho verný voliči. Začne robiť agresívnu politiku a dopadne podobne ako Viktor Orbán v Maďarskom parlamente. Stratí väčšinu voličov, štruktúra sa mu začne rozpavadať a jeho zodpovednosť, ktorá zodpovedá z jeho moci, ho zničí. Nakoniec je to len jedna časť problémov čo ho očakáva. Najmä stojí o zmienku európska otázka. Či robiť proeurópsku politiku aj na úkor slovenských občanov, alebo aj buchne po stole ,a dá najavo protieurópske názory.

Pravica - stredo-pravé strany:

Neočakávaný veľký PRAVÝ úder pod pás, ktorý si zapríčinili z istej časti svojou hrdosťou aroganciou aj sami. Voliči čo zostali verní stredopravým stranám, s určitosťou očakávajú vyvodenie zodpovednosti hlavným funkcionárom strán a zmenu vnútornej zložky dotknutých strán. Nehovoriac o tom, ako by ich potešili určité demisie, určitých ľudí, na určitých miestach. Z časti by to bolo aj poďakovanie stredopravých strán za podporu a dôveru vo voľbách. Ako sa hovorí : „Dôvera sa ťažko nadobúda, ale o to ľahšie stráca. “ Čaká ich ťažká vojna v  budúcich 4 rokoch. Budú musieť začať medzi sebou stredopravé strany komunikovať, spolupracovať, nenechať sa v úzadí opozície, pracovať na riešeniach, ozývať sa a možná aj troška znížiť ego a vytvoriť silnú stredopravú stranu , aby niečo ešte dosiahli .

Čo bude s kauzami GORILA, GENERÁLNY PROKURÁTOR a ĎALŠIE ?

Teraz sa ukáže charakter Róberta Fica s určitosťou nášho budúceho premiéra. Či sa to vyšetrí, či vysvetlí prečo pil kolu v danom byte bez vysmievania sa občanom do očí, a či sa to všetko nezametie pod stôl . Najmä tu vzniká otázka generálneho prokurátora...

 

Len pár citátov od ľudí, ktorý boli zvolení väčšinou slovenského národa :

Viera Tomanová : „Sociálne podniky boli určené predovšetkým pre rómskych občanov dlhodobo nezamestnaných .“

Róbert Fico o Harabinovi : „Sme ťažko hľadali iného kandidáta vhodnejšieho na túto pozíciu.“ Ale každý ma právo robiť chyby ....

Ostatné nám ukáže čas a charakter ľudí v politike.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?