Uvažujme ? Politika ? Politik ?

Autor: David Toth | 2.3.2012 o 23:03 | (upravené 3.3.2012 o 10:28) Karma článku: 7,38 | Prečítané:  403x

Čo je to vlastne politika ? Adolfa Hitlera pred kapituláciou prosili niektorí jeho verní , aby začal robiť politiku . Čo vlastne považovali za politiku ? Veľa krát uvažujem aj ja o čom to vlastne je , či je to veda čo sa dá študovať  alebo inštinkt človeka , s ktorým sa musí narodiť . A ten inštinkt by mal byť aký ? Keď sa hlbšie zamýšľam nemal som tú česť poznať alebo historicky študovať človeka, ktorý  by bol schopným  politikom .

 

Ale moja predstava je nasledovná .

Politik by mal byť človek , ktorý by mal hlavne žiť pre pomoc ľudom , ktorých zastupuje. Mal by to byť človek lojálny a mal by sa  morálne a eticky správať. Mal by to byť človek , ktorý by sa obklopoval profesionálmi a expertmi ,ktorí by pri ňom stáli a radili by mu a nerobil by veci , ktoré od neho žiadna niekto iný bez toho , aby nebol presvedčený o ich správnosti . Aby som nezabudol dodať hrdosť , česť , nekompromisnosť a hlavne stáť za  svojimi rozhodnutiami a brať za ne zodpovednosť . Keď sa tak pozriem a rozhliadnem na Slovenskú politickú scénu , ani jeden človek si nezaslúži hodnosť pomenovania Politik . Za svoj krátky život som nikdy nezažil , aby sa ktorýkoľvek zo slovenských politikov postavil pred kamery a úprimne mohol pozrieť ľudom do oči . Následne povedať, že som tu pre vás a snažím sa riešiť vaše problémy . A ešte bizarnejší prípad povedať ľudom SORRY SPRAVIL SOM CHYBU . Na druhej strane si človek myslí, že byť politikom je na parádu . Možná taký SLOVENSKÝ ÁNO . Za štyri roky by sme ich mohli volať zahojený .To čo je na Slovensku je hnus a nie politika.

Keď som sa začal viac a intenzívnejšie zaoberať politikou , sledovať ju a venovať sa jej zistil som nechutne veci . Poznám prípad jedného nemenovaného politika čo si dovolil odpovedať v meste odkiaľ pochádza , barmanke na otázku : „Pán poslanec bude nám lepšie keď ste už v tom parlamente ? Mne určite hej , ale vám to pochybujem . “- toto si normálny človek s hrdosťou nemôže dovoliť povedať, ale to je ešte lepší prípad. A keď mi jeden podnikateľ povedal, že on nepotrebuje bojovať o zákazníkov , že on má naoplátku tichú dohodu za sponzorské pri voľbách dohodnuté štátne zákazky ak sa dostanú do parlamentu – je svinstvo , korupcia a úbohosť.

A to najhoršie je keď volebné sľuby prestanú byť aktuálne po 22 – hodine v deň volieb.

Klincom do rakvy je ,že každý pozná každého a každý ma niečo na toho druhého.

Kauza Gorila nie je ani len zrnko .. toho čo sa deje . Sú a vždy budú väčšie kauzy . Je to ako Area 51 v Americkej Nevade . Nikto nemá predstavu čo sa tam skrýva a čo sa tam stvára . To isté je aj politika , najmä tá naša Slovenská . Asi prejde veľa generácií, kým sa dočkám človeka , ktorému úprimne poviem „ pán politik viete čo je politika a robíte ju pre ľudí“ .

A na koniec. Ako to vlastne mysleli Hitlerovi poradcovia , poďme robiť politiku ?

Ostáva záhadou .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?