Uvažujme ? Politika ? Politik ?

Autor: David Toth | 2.3.2012 o 23:03 | (upravené 3.3.2012 o 10:28) Karma článku: 7,38 | Prečítané:  400x

Čo je to vlastne politika ? Adolfa Hitlera pred kapituláciou prosili niektorí jeho verní , aby začal robiť politiku . Čo vlastne považovali za politiku ? Veľa krát uvažujem aj ja o čom to vlastne je , či je to veda čo sa dá študovať  alebo inštinkt človeka , s ktorým sa musí narodiť . A ten inštinkt by mal byť aký ? Keď sa hlbšie zamýšľam nemal som tú česť poznať alebo historicky študovať človeka, ktorý  by bol schopným  politikom .

 

Ale moja predstava je nasledovná .

Politik by mal byť človek , ktorý by mal hlavne žiť pre pomoc ľudom , ktorých zastupuje. Mal by to byť človek lojálny a mal by sa  morálne a eticky správať. Mal by to byť človek , ktorý by sa obklopoval profesionálmi a expertmi ,ktorí by pri ňom stáli a radili by mu a nerobil by veci , ktoré od neho žiadna niekto iný bez toho , aby nebol presvedčený o ich správnosti . Aby som nezabudol dodať hrdosť , česť , nekompromisnosť a hlavne stáť za  svojimi rozhodnutiami a brať za ne zodpovednosť . Keď sa tak pozriem a rozhliadnem na Slovenskú politickú scénu , ani jeden človek si nezaslúži hodnosť pomenovania Politik . Za svoj krátky život som nikdy nezažil , aby sa ktorýkoľvek zo slovenských politikov postavil pred kamery a úprimne mohol pozrieť ľudom do oči . Následne povedať, že som tu pre vás a snažím sa riešiť vaše problémy . A ešte bizarnejší prípad povedať ľudom SORRY SPRAVIL SOM CHYBU . Na druhej strane si človek myslí, že byť politikom je na parádu . Možná taký SLOVENSKÝ ÁNO . Za štyri roky by sme ich mohli volať zahojený .To čo je na Slovensku je hnus a nie politika.

Keď som sa začal viac a intenzívnejšie zaoberať politikou , sledovať ju a venovať sa jej zistil som nechutne veci . Poznám prípad jedného nemenovaného politika čo si dovolil odpovedať v meste odkiaľ pochádza , barmanke na otázku : „Pán poslanec bude nám lepšie keď ste už v tom parlamente ? Mne určite hej , ale vám to pochybujem . “- toto si normálny človek s hrdosťou nemôže dovoliť povedať, ale to je ešte lepší prípad. A keď mi jeden podnikateľ povedal, že on nepotrebuje bojovať o zákazníkov , že on má naoplátku tichú dohodu za sponzorské pri voľbách dohodnuté štátne zákazky ak sa dostanú do parlamentu – je svinstvo , korupcia a úbohosť.

A to najhoršie je keď volebné sľuby prestanú byť aktuálne po 22 – hodine v deň volieb.

Klincom do rakvy je ,že každý pozná každého a každý ma niečo na toho druhého.

Kauza Gorila nie je ani len zrnko .. toho čo sa deje . Sú a vždy budú väčšie kauzy . Je to ako Area 51 v Americkej Nevade . Nikto nemá predstavu čo sa tam skrýva a čo sa tam stvára . To isté je aj politika , najmä tá naša Slovenská . Asi prejde veľa generácií, kým sa dočkám človeka , ktorému úprimne poviem „ pán politik viete čo je politika a robíte ju pre ľudí“ .

A na koniec. Ako to vlastne mysleli Hitlerovi poradcovia , poďme robiť politiku ?

Ostáva záhadou .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?