Voliť ? Veriť ?

Autor: David Toth | 7.2.2012 o 19:39 | (upravené 29.2.2012 o 22:30) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  756x

Písal sa deň 7.2.2012 . Takmer taký istý deň , ako všetky ostatné . Zobudil som sa nadránom a vonku bola treskúca zima . To nebolo nič nezvyčajné na toto ročné obdobie , a potom to došlo . Môj otec sa vrátil z obchodu , a cestou vybral poštu z poštovej schránky . Chvíľku na to ako sa vyzliekol , postavil si na čaj a troška ohrial , zaklopal mi na dvere mojej izby. Ja s rozospatými očami som vybehol von čo si odo mňa prosí . Nič mi nepovedal , len mi podal volebný hárok a hárok s kandidátmi, ktorí sa snažia „hájiť naše zaujmi“ . So satiristickým  úškrnom som si zobral od neho dané papiere a sadol na posteľ . Pomaličky som si začal čítať a listovať kto všetko sa zaujíma o našu volebnú priazeň na kandidátkach jednotlivých strán. Čím viac som sa do toho zahľadel , tým viac som bol v nemom zúfalstve .

 

Nedokázal som si predstaviť komu moja priazeň pripadne. Boli tam „ starí známi“ ak ich môžem tak nazvať . Niektorí mali aj celkom slušné nápady , ktoré počas vládnutia aj presadili. Napriek tomu vždy došla nejaká mega veľká kauza čo zmazala všetko dobré čo urobili a chceli spraviť , ba dokonca im to pripísalo mínusové body k ich dôvere. V kútiku duše som mal zmiešané pocity a strach že zas niečo dopletú , pokazia aj keď ich návrhy sú dobre a vhodne na rozvíjanie našej krajiny. Najviac ma trápilo to , ako môj otec tvrdo a ťažko pracuje , odvádza odvody , dane . Prispieva do tohto štátu nemalou sumou ako každý z nás ,a vždy príde dáky kamarát tých našich „starých známych “a oni mu dohodia zákazku . To by sa dalo EŠTE prehltnúť , ale hneď je tu pokus ako okradnúť obyčajných ľudí o ich vlastné peniaze vo forme predražených trendov a následne vyplácanie provízii od kamarátom k naším „starým známym “ za dohodenie lukratívneho JOB-u .

Hneď som sa na to otriasol a pozrel sa na nové politické strany. Niektoré kandidátky tam mali aj prestížne osobnosti zo spoločenského života , či vzdelaných odborníkov , profesorov.

Ale tu spadá ďalšia otázka : „Nedopadneme ako napr. s ANO “. Strana sa rozpadne a každý kope za svoje pažravé vačky , následne padne vláda , nič sa nespraví a pôjdu zas enormné finančné prostriedky na predčasné voľby v dobe keď vrcholí kríza.

Na druhej strane možná to tak nie je . Možná sú fakt úprimný a chcú dobro a zmenu  , ale volič si na SLOVENSKU nie je nikdy ISTÝ .

Po týchto všetkých zmiešaných pocitoch som rozhorčene zavrel všetky hárky a zúfalo konštatoval: „ Asi si nesplním svoju občiansku povinnosť , lebo mi vnútri duchu koluje otázka. Komu veriť , koho voliť ?" ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Lajčák hovorí o výbere Evky niečo iné, ako pred mesiacmi

Minister sa mesiace pri Evke bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?