Voliť ? Veriť ?

Autor: David Toth | 7.2.2012 o 19:39 | (upravené 29.2.2012 o 22:30) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  763x

Písal sa deň 7.2.2012 . Takmer taký istý deň , ako všetky ostatné . Zobudil som sa nadránom a vonku bola treskúca zima . To nebolo nič nezvyčajné na toto ročné obdobie , a potom to došlo . Môj otec sa vrátil z obchodu , a cestou vybral poštu z poštovej schránky . Chvíľku na to ako sa vyzliekol , postavil si na čaj a troška ohrial , zaklopal mi na dvere mojej izby. Ja s rozospatými očami som vybehol von čo si odo mňa prosí . Nič mi nepovedal , len mi podal volebný hárok a hárok s kandidátmi, ktorí sa snažia „hájiť naše zaujmi“ . So satiristickým  úškrnom som si zobral od neho dané papiere a sadol na posteľ . Pomaličky som si začal čítať a listovať kto všetko sa zaujíma o našu volebnú priazeň na kandidátkach jednotlivých strán. Čím viac som sa do toho zahľadel , tým viac som bol v nemom zúfalstve .

 

Nedokázal som si predstaviť komu moja priazeň pripadne. Boli tam „ starí známi“ ak ich môžem tak nazvať . Niektorí mali aj celkom slušné nápady , ktoré počas vládnutia aj presadili. Napriek tomu vždy došla nejaká mega veľká kauza čo zmazala všetko dobré čo urobili a chceli spraviť , ba dokonca im to pripísalo mínusové body k ich dôvere. V kútiku duše som mal zmiešané pocity a strach že zas niečo dopletú , pokazia aj keď ich návrhy sú dobre a vhodne na rozvíjanie našej krajiny. Najviac ma trápilo to , ako môj otec tvrdo a ťažko pracuje , odvádza odvody , dane . Prispieva do tohto štátu nemalou sumou ako každý z nás ,a vždy príde dáky kamarát tých našich „starých známych “a oni mu dohodia zákazku . To by sa dalo EŠTE prehltnúť , ale hneď je tu pokus ako okradnúť obyčajných ľudí o ich vlastné peniaze vo forme predražených trendov a následne vyplácanie provízii od kamarátom k naším „starým známym “ za dohodenie lukratívneho JOB-u .

Hneď som sa na to otriasol a pozrel sa na nové politické strany. Niektoré kandidátky tam mali aj prestížne osobnosti zo spoločenského života , či vzdelaných odborníkov , profesorov.

Ale tu spadá ďalšia otázka : „Nedopadneme ako napr. s ANO “. Strana sa rozpadne a každý kope za svoje pažravé vačky , následne padne vláda , nič sa nespraví a pôjdu zas enormné finančné prostriedky na predčasné voľby v dobe keď vrcholí kríza.

Na druhej strane možná to tak nie je . Možná sú fakt úprimný a chcú dobro a zmenu  , ale volič si na SLOVENSKU nie je nikdy ISTÝ .

Po týchto všetkých zmiešaných pocitoch som rozhorčene zavrel všetky hárky a zúfalo konštatoval: „ Asi si nesplním svoju občiansku povinnosť , lebo mi vnútri duchu koluje otázka. Komu veriť , koho voliť ?" ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?